Love Shack od The B-52s

Zistite Svoj Počet Anjela

 • 'Love Shack' je v mnohých ohľadoch stav mysle; miesto, kde sa ľudia všetkých vrstiev stretávajú, aby sa dobre zabavili. Kapela čerpala inšpiráciu z klubu vo filme Fialová farba , a tiež zo skutočného klubu mimo Atén v Gruzínsku, nazývaného havajský Ha-Le, kde sa stretávali. Toto miesto prilákalo rôznorodý dav hippies, scénografov a veľa študentov z neďalekej University of Georgia. Bubeník Keith Strickland spomenul ako ďalšiu inšpiráciu aj párty v sudoch v krajine.

  V rozhovore pre Songfacts so speváčkou B-52s Cindy Wilson vysvetlila: „Keď jamujete, každý si vytvára svoje vlastné predstavy. Niekedy spievame všetci naraz a neskôr sa vrátite a počujete, čo robíte. Osobne som premýšľal o tomto bare, ktorý bol v krajine [havajský Ha-Le]. Bolo to naozaj skvelé miesto - taká spustnutá chatrč na lásku, ale bola to diskotéka. Bolo to naozaj zaujímavé miesto.“


 • V roku 1970 The Temptations vydali pieseň s názvom 'Psychedelic Shack', ktorá má refrén: 'Psychedelic Shack, to je miesto, kde to je.' Toto malo jasný vplyv na „Love Shack“, hoci Fred Schneider trvá na tom, že keď vymýšľal názov, nemyslel na žiadnu inú pieseň.


 • Album bol nahraný v Dreamland Studios neďaleko Woodstocku v New Yorku, meste, ktoré je známe tým, že vydáva množstvo milostných vibrácií (hoci festival Woodstock sa konal 80 míľ odtiaľto v Bételi). Podľa Freda Schneidera tam išiel autom a premýšľal o názvoch skladieb, keď sa mu v hlave vynorila skladba „Love Shack“. Keď on, Kate Pierson a Cindy Wilson pracovali na texte, premýšľali o tom, čo znamená „Love Shack“. Pre Schneidera to bol havajský Ha-Le.


 • Toto predstavilo B-52s bežnému publiku. Mali silný kult, najmä v gay komunite a v univerzitnom rádiu, ale 'Love Shack' ich zlomil. Mnohí poslucháči, ktorí ich objavili prostredníctvom tejto piesne, ani netušili, že existujú už viac ako desať rokov a vydali štyri predchádzajúce albumy.

  'Love Shack' bola ich prvým vstupom do US Top 40 (doteraz ich najobľúbenejšia pieseň: 'Rock Lobster'). Nasledujúci singel „Roam“ sa tiež umiestnil na 3. mieste, ale popový úspech sa ukázal byť prchavý a nikdy sa nedostal vyššie ako na 28. miesto („Good Stuff“ – 1992) so žiadnymi ďalšími vydaniami.
 • Jeden z najslávnejších zlyhaní v popovej hudbe sa blíži ku koncu tejto piesne, keď sa hudba zastaví a Fred Schneider sa pýta: 'Ty si čo?'

  Cindy Wilson odpovedá jednou z najznámejších nesprávne interpretovaných línií v popovej hudbe, keď narieka: „Tin Roof, Rusted“. Linka je bežne prepočutá, často ako niečo ako „Hennnnn-ry, zatkli“.

  Táto sekcia vzišla zo šťastnej nehody: skladba sa zastavila, keď Wilson spievala, a ona len spievala, čo im dalo nápad zastaviť hudbu v tejto sekcii. Čo sa týka samotnej linky, hovorilo sa, že „plechová strecha, hrdzavá“ znamená tehotnú ženu. Podľa Wilsonovej je to len jej spomienka na hrdzavú strechu na havajskom Ha-Le.


 • Pre Kate Pierson je skutočný Love Shack miesto, kde žila v 70. rokoch: päťizbová chatka s plechovou strechou v Aténach v štáte Georgia. Kapela tam niekedy vytvorila piesne, vrátane „Rock Lobster“. Naozaj to bolo v strede poľa (mimo Jefferson River Road), bez vodovodu alebo tečúcej vody (v blízkosti bol prístavok). Chatrč bola neskôr zrekonštruovaná, no v roku 2004 ju vyhorený .
 • Texty sú zábavné a neškodné, ale dajú sa interpretovať ako o mieste, kde ľudia chodia mať sex. V Disney World nikdy neuvidíte Mickey Mouse tancovať naň. Naozaj - odmietajú to hrať na Disney svadbách.
 • Video bolo natočené v dome v štáte New York, ktorý patrí priateľovi kapely, ktorého je možné vidieť v záhrade, keď kamera zametá pri okne. Režíroval ho Adam Bernstein, obľúbený režisér neúctivých videí. Medzi jeho ďalšie diela patrí „ Dieťa sa vrátilo “ pre Sir Mix-A-Lot, „Hey Ladies“ pre Beastie Boys a niekoľko epizód televízneho seriálu Breaking Bad .

  Klip mal zachytiť atmosféru ich vystúpení: veľkú párty, na ktorú sú všetci pozvaní, a pravdepodobne vypukne spontánny tanec. Niekto na nakrúcaní mal kabriolet Chrysler veľký ako veľryba, ktorý si kapela na začiatku vzala do chatrče lásky. Medzi návštevníkmi párty boli priatelia kapely spolu s ich hudobníkmi na turné Zackom Alfordom, Sarou Lee a Patom Irwinom. Tanečná linka je niečo, čo kapela často robila; Reflektorový tanec Freda Schneidera sa volá The Panty Fling, pri ktorom si stiahnete spodné prádlo a odhodíte ho.
 • Na videu je vtedy neznámy drag queen Rupaul. O niekoľko rokov neskôr mal tanečný hit s názvom „Supermodelka (You Better Work)“.
 • Túto skladbu produkoval Don Was, medzi ktorého ďalších klientov patria Jewel, Bob Dylan, Elton John a The Rolling Stones. V 80. rokoch mal tiež svoju vlastnú skupinu s názvom Was Not Was, ktorá mala hit so skladbou Walk The Dinosaur. B-52 chceli, aby ich vyrobil Nile Rodgers Kozmická vec album, ale bol viazaný na iný projekt, a tak na ňom začali pracovať s Was a plánovali s ním nahrať tri piesne. Títo traja boli dokončení skoro, takže mu skupina zahrala svoje hrubé demo 'Love Shack.' Prvý pokus o nahranie piesne nedopadol dobre, ale na druhý deň ju dostali na prvý záber. Ďalšie skladby, ktoré vznikli na albume, sú 'Junebug', 'Bushfire' a ' Channel Z . Rodgers urobil zvyšok.
 • Linka „Chalupa lásky je malé staré miesto, kde sa môžeme stretnúť“ sa pôvodne objavila len raz v piesni, ale producent Don bol presvedčený, že túto vetu zopakuje, pretože je to pekný háčik. Kate Pierson pripisuje zásluhy Was za premenu tejto piesne na hit; na predchádzajúcich albumoch často hrali skladby naživo predtým, ako ich nahrali, ale skladby ďalej Kozmická vec boli nahrané skôr, ako ich mohli hrať mimo štúdia. 'Naozaj nám to pomohol usporiadať,' povedala A/V klub . „Je to taká ikonická pieseň, že každý cíti túto radosť. Keď to hráme, každý nechá svoje vnútorné vydesenie.“
 • Keď sa táto pieseň rozbehla, Fred Schneider a Kate Pierson sa pustili do množstva projektov, ktoré nie sú B-52. V roku 1991 Schneider natočil video k svojej sólovej skladbe „Monster“ z roku 1984 a znovu ju vydal ako singel, ktorý sa dostal na číslo 85 v USA. V roku 1990 Pierson spieval v piesni Iggyho Popa „Candy“ a nasledujúci rok sa objavil na R.E.M. skladba Shiny Happy People.
 • Skupina to predviedla v epizóde Simpsonovci ako 'Slap rukavicou'. V epizóde z roku 1999 s názvom 'E-I-E-I-Doh!' Homer fackuje ľudí rukavicou a vyzýva ich na súboj.
 • V priebehu rokov sa pod názvom Love Shack objavili rôzne obchody s videom pre dospelých. V roku 2010 vyšiel aj film na videu s názvom Love Shack , ktorý je o skupine pornohviezd, ktoré sa spojili, aby nakrútili film na počesť zosnulého producenta.
 • O rohy sa postarala The Uptown Horns, sekcia so sídlom v New Yorku, ktorá koncertovala s J. Geils Band na ich turné Freeze Frame a hrala na Tom Waits' Dažďové psy album.
 • The Kozmická vec album bol prvý, ktorý skupina nahrala bez gitaristu Rickyho Wilsona, ktorý zomrel na AIDS v roku 1985 počas nahrávania svojho štvrtého albumu, Odrážanie od satelitov , ktorá vyšla v nasledujúcom roku. Necestovali a neboli si istí, že budú pokračovať, ale pokračovali s bubeníkom Keithom Stricklandom a nahrávali gitarové party vo Wilsonovom štýle.
 • Fred Schneider a Kate Pierson to predviedli na udeľovaní cien Jammy v roku 2002 so skupinou Particle. Keďže ceny ctili džemové kapely, skladbu natiahli do predĺženého džemu.
 • Toto bol globálny hit, ale nie v Japonsku, kde sa kapela s názvom amerického bombardéra nehodila. Skupina bola pomenovaná podľa účesu, ktorý nosili Pierson a Wilson, ale neexistoval spôsob, ako toto posolstvo šíriť.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: