Sultans of Swing od Dire Straits

 • Táto pieseň je o chlapoch, ktorí po práci idú do klubu, počúvajú hudbu a dobre sa zabávajú. Sú tu pre hudbu, a nie pre imidž, ktorý kapela ponúka. Pieseň bola výraznou zmenou oproti ubúdajúcemu disco štýlu a rodiacemu sa punkovému hnutiu.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Vedúci skupiny Mark Knopfler dostal nápad napísať túto pieseň zo sledovania vystúpenia mizernej klubovej kapely. Podľa príbehu bol Knopfler v daždivej noci v Ipswichi. Vkĺzol do baru, kde priemernú kapelu zatvárala noc publikum, ktoré boli možno štyria alebo piati opití, ktorí nevedeli o svojom okolí. Nešťastná skupina ukončila svoj set tým, že vedúci spevák bez zjavnej irónie oznámil: „Dobrú noc a ďakujem. Sme sultáni hojdačky. “ Knopfler povedal: „Keď chlapci povedali:„ Ďakujem veľmi pekne, sme sultáni Swingu “, bolo mi na tom niečo skutočne smiešne, pretože sultáni to vôbec neboli. Viete, že to boli dosť unavení chlapíci v pulóvroch. “

  Knopfler získal veľa skladateľských myšlienok pozorovaním bežných ľudí, čo bolo ťažšie urobiť, keď sa stal slávnym.
  SD. - Denver, CO
 • Bol to prvý singel Dire Straits. Bola to jedna z piatich piesní na demo kazete, ktoré použili pri dohode o nahrávaní. Páska sa prehrala v londýnskom rozhlase a začala pre skupinu vojnu s ponukou.


 • Napriek názvu sa pieseň nehrá v rytme swingu.
  Mark - West Bountiful, UT
 • Spevák a skladateľ z Indiany menom Bill Wilson, ktorý zomrel v roku 1993, tvrdil, že napísal text tejto piesne. Často rozprával príbeh na koncerte, ktorý bol zaznamenaný na 24-skladbové CD, ktoré vydala produkčná spoločnosť, ktorá v rokoch 1989-1995 nahrala rôznych umelcov. Jednou zo skladieb je Wilson (označený iba ako „B. Wilson“) v podaní „Sultans Of Swing“.

  Za jeho menom je hviezdička a na disku CD je napísané, že toto bolo zo živého vystúpenia predstaveného v The Warehouse v Indianapolis, Indiana. Predtým, ako Wilson zahrá pieseň, hovorí nasledovné: „Robím to, o čom som písal, myslím, že je to už asi 12 rokov, keď som napísal text a môj priateľ pracoval na mnohých reláciách pre môjho starého producenta. , Bob Johnston, a pracovali na stretnutí s týmto chlapcom z Anglicka menom Mark Knopfler. Má tam svoju vlastnú skupinu s názvom Dire Straits. Mal túto malú melódiu. Znelo to ako „Choď, neutekaj“. A mal tento malý príbeh o kapele, ktorú nikto nechcel počúvať. Prichádza len pár ľudí, aby počuli. Takže jednu noc po zasadnutí sme sa dali dohromady a hodili sme tieto texty na obrúsok a myslím, že som väčšinu textov napísal podľa melódie. V tom roku si zarobím dosť peňazí na kúpu nového Blazera, takže ... neurobil som nič zlého. Ide to takto ... “

  Potom začne hrať na akustickú gitaru, brnká na španielsky štýl a spieva „Sultánov“. Texty sa dosť podobajú tomu, čo zaznamenal Mark Knopfler, ale sú mierne odlišné. V roku 2009 to bolo zverejnené na YouTube .

  Je nepravdepodobné, že by Wilsonov účet bol pravdivý. Knopfler o ňom nikdy nespomínal a Wilsonovi sa nepripisuje žiaden príspevok k piesni. Časová os sa tiež nesynchronizuje: Mark Knopfler prišiel do Ameriky až po vydaní albumu. Relačné práce, ktoré robil v Memphise, boli koncom 80. a začiatkom 90. rokov, keď mal prestávku od Dire Straits.


 • Pokiaľ ide o líniu, „Skupina hrala Dixie double štyrikrát,“ Dixie double je štýl, ktorý propagoval Django Reinhradt (a Les Paul v jeho raných rokoch), kde gitara ide dosť rýchlo a hrá tiež na basu, všetko dohromady.
 • Knopfler povedal, že je mu z tejto piesne zle, pretože ju musel hrať tisíckrát.
 • V textoch sa uvádzajú „Guitar George“ a „Harry“ od Georga Younga a Harryho Vandera, ktorí boli gitaristami skupiny The Easybeats. George Young je starším bratom Angusa Younga a Harry a George pomohli nahrať nahrávky AC/DC.
 • Dire Straits hrali na Live Aid v roku 1985 takmer 10 -minútovú verziu s množstvom saxofónu. Toto predstavenie je k dispozícii na DVD Live Aid.
 • Ich kompilácia Greatest Hits z roku 1998 Swingoví sultáni: To najlepšie z Dire Straits bol pomenovaný po tejto piesni.
 • System Of A Down to niekedy na koncertoch preberá.
 • Podľa Valiaci sa kameň Časopis Mark Knopfler v čísle „100 najväčších gitarových piesní“ napísal pieseň na akustickú gitaru a potom prešiel na Fender Stratocaster.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 5
 • Alan Freed hral na trombón vo svojej kapele s názvom Sultans of Swing. Pripisuje sa mu termín „rock and roll“ v jeho rozhlasovej šou v Clevelande na začiatku 50. rokov. Je iróniou, že texty piesní „Nezaujíma ich žiadna skupina hrajúca na trúbku, nie je to to, čo nazývajú rokenrol“, odkazujú na typ kapely, ktorú viedol Alan Freed.
  Samuel - Russell, PA


Zaujímavé Články